dietetyk w pcos

Poznaj mnie lepiej

Dietetyk w PCOS

Cześć, tu Ada z sos.pcos!

Jestem dietetyczką ze specjalizacją w zaburzeniach hormonalnych, takich jak PCOS. Ukończyłam studia dietetyczne ze specjalizacją „Dietoprofilaktyka i dietoterapia” na AWFie oraz Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu, gdzie zdobyłam solidne podstawy w zakresie żywienia i dietetyki.

Moim celem jest pomaganie kobietom w zrozumieniu, że PCOS to nie wyrok. Pokazuję jak można pomóc swojemu ciału poprzez odpowiednią dietę i styl życia. Wierzę, że zdrowe odżywianie to klucz do zdrowia i dobrego samopoczucia.

Jestem autorką całego projektu Sos Pcos i wierzę, że wywoła prawdziwą rewolucję w Polsce, gdzie do niedawna temat Policystycznych Jajników był wstydliwym tematem o którym kobiety bały się rozmawiać.

Nie zawsze jednak tak było...

Nigdy nie miałam regularnej miesiączki. Mój cykl wahał się od 35 dni do nawet kilku miesięcy. Zgłaszałam ten fakt przy okazji każdej wizyty u ginekologa jednak każdy powtarzał jak zdarta płyta „Jesteś młoda, to się wyreguluje”.

Mijały lata, a ja zmagałam się z niekontrolowanym przyrostem wagi, wypadającymi włosami, ogromnymi wahaniami nastroju, a gdy próbowałam o tym powiedzieć słyszałam „przecież każdy tak ma”. Nikt mnie nie rozumiał.

Po latach „olewania” swoich hormonów, przy rutynowej kontroli u ginekologa, usłyszałam słowa po których długo nie mogłam dojść do siebie…

"Nigdy nie będzie miała Pani dzieci, ma Pani PCOS"

Swojej diagnozy szukałam bardzo długo, a zespół policystycznych jajników dotknął mnie w każdym możliwym aspekcie – trądzik, hirsutyzm, łysienie androgenowe, nadwaga, niepłodność.

Trądzik androgenowy w PCOS

Historię mojej diagnozy przeczytasz w wywiadzie

Nie chcę, żebyś też przez to przechodziła

Z natury jestem optymistką, więc postanowiłam wszystkie swoje doświadczenia przekształcić w coś dobrego. Coś, co pomoże innym Cysterką takim jak ja uniknąć błędów przez które zmarnowałam wiele lat.

W swojej pracy stawiam na edukację oraz bezpośrednią pomoc w zrozumieniu i ogarnięciu swoich hormonów!

Tak właśnie powstało Sos Pcos, które tworzycie razem ze mną!

Zaufali mi

Bądź na bieżąco tutaj:

Shopping Cart